Ćwiczenia odchudzające bez obciążania kręgosłupa

Witam, mam pewien problem. Lekarz kazał mi schudnąć ze względu na dyskopatie odcinka lędzwiowego, ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Mam 23 lata i ważę 65 kg przy wzroście 172, rozumiem że to prawidłowa waga, ale dla mojego kręgosłupa za wysoka. Przed dyskopatią uprawiałam intensywny sport taki jak bieganie, skakanie na skakance, areobik, siłownia, nordic walking i pilates po 3h dziennie. Co mogę teraz ćwiczyć bez obciążania kregoslupa aby obniżyć docelowo wagę choćby o kilka kg?

Witam,
Pamiętać należy, aby o kręgosłup dbać przez cały dzień. Noszenie ciężkich przedmiotów, zakupów, toreb nadwyręża i znacznie obciąża kręgosłup. Jeśli ma Pani siedzący tryb pracy warto co pewien czas zmieniać pozycje. Godzinna praca przed komputerem powinna być zrekompensowana chociaż 5 minutowym spacerem. Odpowiedni dobór aktywności fizycznej jest bardzo ważny dla zachowania zdrowia kręgosłupa. Ciało człowieka posiada swojego rodzaju „pamięć”, wcześniej Pani trenowała, a więc na pewno to będzie miało wpływ na szybszy powrót do aktywności fizycznej. Na sam początek może Pani spróbować ćwiczeń w wodzie, Nordic Walking, jogi oraz specjalistycznych ćwiczeń w klubach fitness tj. "zdrowy kręgosłup" Pozdrawiam serdecznie