Jak mam poradzić sobie z osłabieniem ciała i notorycznym poczuciem lęku?

Witam. Ok 12lat temu zdiagnozowano u mnie padaczkę. Początkowo ja leczyłam różnymi lekami. Nie pomagały. Przerwałam leczenie bo przestałam wierzyć że to padaczka a po prostu że drgania, szarpania, skurcze prawej połowy ciała i trudności z oddechem biorą się ze stresu i nerwów jestem niesamowicie nerwowa. Niestety id jakiś dwóch lat obserwuję u siebie osłabienie prawej połowy ciała, bardzo częste bóle lewej strony głowy. MRI w normie. Dawnooo robione EEG Często miewam długie czasy baaardzo obniżonego nastroju (tygodnie) lub szybkie zmiany nastroju od płaczu do wesolkowatosci. Najgorsze jest osłabienie ciała i notoryczne poczucie lęku, trudności ze snem, wybudzanie w nocy. Lekarz u którego ostatnio byłam stwierdził że mam hemicranię. Nieraz w nocy budzę się z osłabieniem połowy ciała. Pomocy bo już nie daję rady.

Witam Panią,

proponowałabym spróbować medytacji i relaksacji. Takie programy znajdują się w internecie i można z nich korzystać. Dobrze byłoby skonsultować się z psychoterapeutą, który ureguluje Pani oddychanie i nauczy relaksacji. Na pewno potrzebuje Pani więcej spacerów i działań ruchowych jak nordic walking lub inną formę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Proszę spróbować dodać do posiłków więcej warzyw i owoców z jednoczesnym ograniczeniem produktów mięsnych. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska