Dlaczego mam ciągłe poczucie winy?

Witam, kazdego dnia zadreczam sie myslami o mojej przeszlosci, o ktorej moj partner nie wie. Wstyd i poczucie winy, niechec do siebie i zycia nie daja mi spokoju. Nienawidze siebie, najchetniej wymazalabym te wspomnienia i kilka pat wstecz... wiem ze gdyby moj partner dowiedzial sie o mnie , natychmiast by mnie porzucil, wiem o tym, bo kiedys mielismy taka rozmowe. Prosze o pomoc, jakies porady, wsparcie, jak sie pozbyc tych mysli, tej nienawisci do siebie, jak byc szczesliwym i wolnym...

Witam Panią. Gratuluję, że odważyła się Pani napisać o swoich problemach do ABC Zdrowie. Aby rozwiązać problemy z przeszłości proponowałabym kontakt z psychoterapeutą. Poleciłabym przeczytanie książki Luizy Hey " Uzdrów swoje ciało", gdzie autorka opisuje swoje trudne dzieciństwo i drogę, a także techniki, które pomogły jej wyjść z patowej sytuacji. Poleciłabym też książkę M.R. Kopmeyer "Praktyczne metody osiągania sukcesów", Anthony'ego Murphy'ego "Potęga podświadomości", Anthony'ego Robbinsa " "Obudź w sobie olbrzyma". Są jeszcze inne książki inspirujące, które może Pani dostać w każdej bibliotece. Każdy człowiek ma prawo do błędów, ale nie wolno na nich się skupić. Ma Pani 21 lat, to jest wielki potencjał, Pani życie dopiero się zaczyna. Proszę się skupić na atrakcyjności życia, na atrakcyjności swojej i swojego przyjaciela. I spróbować wybaczyć sobie, tak jak Luiza Hey, błędy, które popełniliśmy lub do których zostaliśmy zmuszeni przez innych. Wszystko w naszym życiu można naprawić i dlatego nie można żyć przeszłością, tylko kierować kroki i oczy KU PRZYSZŁOŚCI. Serdecznie pozdrawiam. Alicja Jankowska.