Dlaczego nie mogę poradzić sobie z własnym życiem?

Witam,mam 22 lata. Od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić z własnym życiem. Mam poważne problemy rodzinne, z których nie ma wyjścia, trudną i stresującą pracę, ciężki kierunek studiów (zaoczne), a do tego wszystkiego chore serce, insulinooporność, przez co przytyłam ponad 40 kg. Każdy ruch sprawia mi trudność, to moja udręka. Poza tym bardzo zniszczony kręgosłup,. Chyba mnie to wszystko przerosło. Nie potrafię się na niczym skupić, robię błędy w pracy, mam problem z pamięcią..Proszę o pomoc

Jest wiosna. Proszę korzystać i przebywać więcej na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam serdecznie, Alicja M. Jankowska
www.psychoterapie-szczecin.pl

Witam, napisała Pani że odczuwa trudności w codziennym funkcjonowaniu. Ma Pani problemy zdrowotne, rodzinne, stresującą pracę oraz bardzo wymagające studia. Ma Pani wrażenie że to wszystko Panią przerosło, jest zmęczona tą sytuacją, odczuwa stres. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii. Może Pani skorzystać z telefonu zaufania np.: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html). Ważne aby z kimś porozmawiać, podzielić się zmartwieniami, zastanowić co Pani sprawia największe trudności, jaką kwestią chciałaby się Pani zająć najpierw. W której sferze życia rozpocząć wprowadzanie zmian, jakich zmian może i chce dokonać. Być może zacząć od sfery zdrowotnej. Aby ograniczyć wpływ stresu może Pani zastosować ćwiczenia relaksacyjne np. progresywną relaksację Jacobsona. Rozumiem, że ze względu na problem z kręgosłupem, ma Pani ograniczone możliwości poruszania. Jeżeli chce Pani porozmawiać może skorzystać z konsultacji on-line, zapraszam.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl