Jak poradzić sobie z myślami samobójczymi i czy przyznać się lekarzowi?

Witam. od 10 lat leczę się psychiatrycznie. biorę tabletki zoloft i hydroksizinum( źle gramatycznie przepraszam) a nadal mam myśli samobójcze nawet coraz częściej wyobrażam sobie jak to zrobić, albo też wyobrażam sobie siebie w kałuży krwi lub ...w kawałkach na ulicy, torach. objadam się, wymiotuję, nie jem , itd. boję się powiedzieć lekarzowi bo myślę że może mnie zamknąć w zakładzie wbrew mojej woli. co mam począć już nie mam siły jeszcze się trochę trzymam ale nie wiem jak długo.(mam 45 lat).

Dzień dobry. W przypadku trudności o podłożu psychologicznym farmakoterapia zajmuje się leczeniem objawów, nie przyczyn. Leczeniem właściwym jest psychoterapia. Proszę umówić się do odpowiedniego specjalisty celem otrzymania właściwego wsparcia. Myśli samobójcze są dowodem cierpienia i nie są powodem do wstydu. Zapewniam Panią, że większość moich Klientów również je miewa. Najważniejsze, by otrzymała Pani właściwą pomoc. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam,

prezentuje Pani myśli i tendencje samobójcze prawdopodobnie w przebiegu depresji, leczy się Pani psychiatrycznie, jednak nie jest Pani szczera wobec lekarza prowadzącego, który nie ma możliwości dostosować odpowiedniego leczenia (farmakoterapii). W Pani przypadku zalecana jest łącznie z farmakoterapią psychoterapia poznawczo behawioralna jako metoda leczenia, sama Pani nie poradzi sobie z myślami samobójczymi.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Jeżeli 10-letnie leczenie psychiatryczne nie przynosi
żadnych efektów i cały czas ma Pani myśli samobójcze,
które pojawiają się coraz częściej, to należy wprowadzić
odpowiednią psychoterapię w proces leczenia.
Farmakologia jest leczeniem objawowym, środki
farmakologiczne nie leczą cierpienia duszy i nie rozwiązują
problemu, jedynie tłumią objawy.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani samobójczych myśli
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, a także i odzyskać
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, obawia się Pani powiedzieć lekarzowi o swoich myślach w obawie przed przymusowym leczeniem. Rozumiem że trudno jest Pani rozmawiać o swoich obawach, stanach ale proszę porozmawiać z lekarzem. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychoterapii. Skierowanie do psychologa na NFZ może napisać psychiatra lub lekarz rodzinny. Jeżeli czuje Pani, że ma trudności z radzeniem sobie na co dzień, potrzebuje pilnego wsparcia, może skorzystać z telefonu zaufania, np.: 116123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html).
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl