Jak leczyć problemy z myślami samobójczymi?

Dzień dobry Mam problem od roku mam myśli samobójcze , ale w dzień się śmieje bo po co ludzie maja wiedzieć o moich problemach. Mianowicie odcinam się od ludzi , boje się poznawać nowych ludzi. Jakaś diagnoza ?
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu
Dr Izabela Dębicka
Dr Izabela Dębicka Pedagog, Kielce
70 poziom zaufania

Witam Panią, bardzo zmartwiło mnie, to co Pani napisała. Chyba musi Pani bardzo mocno cierpień w samotności i nie otrzymywać wystarczającego wsparcia. Trzeba koniecznie tę sytuację przerwać, żeby nie dochodziło do pogorszenia się Pani zdrowia. Bardzo proszę o jak najszybsze skontaktowanie się lekarzem, np. lekarzem rodzinnym oraz psychoterapeutą. Dobrze by było, żeby podzieliła się Pani swoimi myślami i niepokojami z ważnymi dla siebie osobami, zwierzyła komuś z rodziny, albo wychowawcy (jeśli ma Pani z nim dobry kontakt), pedagogowi czy psychologowi szkolnemu. Bardzo proszę, żeby nie pozostawała Pani sama z tymi myślami. Pani konieczna jest pomoc, wsparcie dorosłych.Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemów.

Mgr Magdalena Golicz
Mgr Magdalena Golicz Psycholog
93 poziom zaufania

Najlepszym wyjściem jest podjęcie konsultacji z lekarzem psychiatrą, który (w razie potrzeby) zleci farmakoterapię i skieruje na psychoterapią. Ta ostatnia pozwoli Pani zrozumieć głębsze (emocjonalne, osobowościowe) przyczyny zaburzeń, a także poradzić sobie z nimi.

Mgr Dorota Nowacka
Mgr Dorota Nowacka Psycholog, Gdańsk
76 poziom zaufania

Witam, nie można postawić diagnozy przez internet. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej, psychiatrycznej.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty