Jak poradzić sobie ze zdrada jednego z rodziców?

Jedno z moich rodziców dopuściło się zdrady, trwa to już kilka dobrych lat na początku nie wiedziałam jak mam z nim o tym rozmawialiśmy kiedy dowiedziała się siostra i robiła sobie przez to krzywdę w końcu się odważyłam potem było obiecywanie i dalej brniecie w kłamstwo, ostatnio kochanek napisał do mnie za miesiąc biorę ślub, nie radzę sobie z tym obarcza mnie tym że rodzice jest skończony psychicznie, żebym się nie kłócila i była miła, rozmowa nic nie dała znowu kłamstw jestem w rozsypce

Witam,

pisze Pani bardzo lakonicznie, rodzice są osobami dorosłymi podejmują różne decyzje i ponoszą z tym związane konsekwencje. Dorosłe dzieci mają swoje życie, przejmują za siebie odpowiedzialność, czasami jest tak, że ludzie biorą rozwód. Proponowałabym Pani skupić się na swoim życiu, dla siostry ten problem jest zbyt trudny, sama sobie z tym nie poradzi. Wskazane jest wsparcie psychologa/psychoterapeuty, można poprawić swoją jakość życia, ponieważ na to mamy wpływ, niestety nie można oczekiwać, że inne osoby zrobią tak, jak my chcemy.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Niestety nie ma Pani wpływu na Rodzica...

Może Pani zadbać o siebie, skupiając się na tym, jak teraz może Pani poukładać swoja codzienność-tak, żeby to Panią nie dotykało, co zadziało się pomiędzy Rodzicami.
Może pomocną byłaby dla Pani zwyczajna i wspierająca rozmowa z psychologiem?
(w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Życzę Pani poukładania się na nowo,
Irena Mielnik-Madej

Witam, jest Pani w trudnej sytuacji, jak Pani napisała w rozsypce. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Jeżeli potrzebuje Pani rozmowy, wsparcia, proszę skorzystać z telefonu zaufania, np.: 116123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html). Bezpłatną, bez oczekiwania, pomoc psychologiczną uzyska również Pani w ośrodkach interwencji kryzysowej lub mopr. Pozdrawiam serdecznie