Dlaczego moja kondycja psychiczna się pogarsza?

Witam. Od 4 miesięcy zaczęłam swoją walkę o wymarzoną sylwetkę. Oprócz diety zaczęłam uprawiać różne aktywności fizyczne. Według wszystkich dostępnych informacji z czasem treningi powinny wywoływać u mnie radość. A jest zupełnie odwrotnie. Po zakończonym treningu jestem przygnębiona wręcz chce mi się płakać. Próbowałam różnych rzeczy: treningi fitness, siłowanie, nordic walking, treningi w domu. Zmuszam się do tego praktycznie codziennie i mam wrażenie że moje samopoczucie zamiast się poprawiać jest coraz gorsze. Co się ze mną dzieje? Może coś robię źle?

Bardzo dziękuję Pani, że zwróciła się Pani do ABC zdrowie. Z tego co Pani napisała wynika że jest Pani prawdopodobnie przetrenowana jak również zaczyna organizmowi brakować witamin i minerałów. podczas treningów wypaca Pani i traci dużo minerałów. Proponowała bym skontaktowanie się z dobrym dietetykiem i trenerem personalnym, mogą to być wizyty jednorazowe. ponieważ trener personalny ma ustawić odpowiednia aktywność fizyczną. a dietetyk ustali odpowiednią ilość pokarmu którą Pani powinna przyjmować żeby nie osłabić ciała. Tracić wagę powinno się w ciągu kilkunastu miesięcy nie wolno robić tego szybciej, i ta aktywność powinna dawać radość i zadowolenie. Jeżeli ciało reaguje inaczej tzn. że popełniamy jakiś błąd. Z Pani relacji prawdopodobnie wynika że za dużo aktywności Pani wykonuje, a za mało przyswaja Pani minerałów. Życzę powodzenia i zadowolenia z treningów. Pozdrawiam serdecznie Alicja Jankowska

Proszę o ponowny kontakt i informację czy moje sugestie przydały się i czy ćwiczy Pani z radością i zadowoleniem.