Nierównomierne odkładanie się tłuszczu i nieregularne miesiączki

Witam. Mam 20 lat, 166 cm wzrostu ważę 51 kg. Od ponad roku dość intensywnie ćwiczę na siłowni 5-6 razy w tyg. po ok.2h (1h siłowo 1h cardio) Wcześniej się odchudzałam, z 60 w ciągu roku zeszłam do 51. Staram się jeść dość zdrowo i około 2200kcal. Zauważyłam od kilku misc. jestem się zbyt koścista, mam nieregularne miesiączki, tłuszcz odkłada mi się nierównomiernie przez co ciągle się muszę pilnować. Chciałabym przytyć gdzie nigdzie ale zdrowo a z drugiej strony boje się.Co w takim razie zrobić?

Witam,

Z opisu wynika, że prawdopodobnie doszło do przetrenowania organizmu. Zalecam dłuższą regenerację, proszę zmniejszyć intensywność treningów. Aby utrzymać wagę proszę pozostać przy treningu cardio. W fazie przetrenowania trening siłowy przynosi odwrotne skutki, może dojść nawet do zmniejszenia masy mięśniowej a tego nie chcemy. Odnowa biologiczna, więcej snu, zdrowe żywienie i minimum 2 litry wody dziennie to jest to czego teraz organizm potrzebuje.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk i Trener Personalny

www.klinikazywienia.pl

Mgr Agnieszka DepiĹska

Witaj,

Niestety nie można przytyć "gdzieniegdzie", waga zdaje się być prawidłowa, być może zbyt surowo siebie oceniasz?:)

Pozdrawiam