Problemy z chudnięciem u osoby z nadwagą

Witam. Postanowiłam napisać, ponieważ dręczy mnie pewna sprawa. Mam 19kg nadwagi przy wzroście 158cm. Dokładnie 24 lutego zaczęłam ćwiczyć i być na diecie. Jem od 3 do 5 posiłków dziennie, ćwiczę przez godzinę, nie jem słodyczy i nie słodzę herbaty. Podczas ćwiczeń zawsze bardzo się pocę, ale kilogramy nie spadają. Zaczyna mnie to martwić. Dodam, że mój lekarz twierdzi, że nie jest to wina hormonów. Czy u osób z nadwagą początkowe problemy z chudnięciem są normalne? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam Panią,

Jeżeli pani dieta jest rzeczywiście zdrowa i odpowiednio dobrana, do tego Pani ćwiczy to kilogramy powinny spadać. Osoby z większą nadwagą chudną najczęściej na początku dość szybko. Ewidentnie robi Pani coś nie tak.
Warto bliżej przyjrzeć się Pani jadłospisowi. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można wysłać mi na maila swój przykładowy jadłospis - co Pani dokładnie jada na dany posiłek, ja często , jakie porcje itp Ja przeanalizuje dietę i wskaże ewentualne błędy. Potem zastanowimy się co dalej.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska