Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opuchlizna twarzy po stosowaniu Meteprydu

Przez dwa miesiace brałam metepryd i salcofalk ,twarz mi spuchła i przytyłam 7 kg.Dwa tygognie temu odstawiłam metepryd,opuchlizna nie schodzi i nie wracam do dawnej wagi,jak schudnąć po tych lekach?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Zbieranie grzybów - zasada szczególnej ostrożności

Grzybobranie ? choć przyjemna czynność, a jeszcze przyjemniejsze konsumowanie grzybów, należy podczas ich zbierania być bardzo ostrożnym. Toksykolog, dr Piotr Burda opowiada o zasadach, których powinien przestrzegać każdy grzybiarz

Witam,

Skutkiem ubocznym stosowania glikokortykosteroidów jest zwiększenie apetytu i spowolnienie metabolizmu. Nie mija to niestety po odstawieniu leków, dlatego konieczne jest zmniejszenie kaloryczności diety i stosowanie się do prawidłowych zasad zdrowego żywienia - 5 mniejszych posiłków w ciągu dnia w odstępach 3-4h, różnorodność posiłków, dużo warzyw i co najmniej 2 litry wody dziennie. Istotna jest też aktywność fizyczna - codziennie minimum 30 minut. Ważna jest systematyczność i cierpliwość, efekty powinny być widocznie już po 2 tygodniach.


Pozdrawiam,
Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

info@klinikazywienia.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy