Czy można jeszcze stosować Denofix w tej sytuacji?

Witam. Stosuję Setaloft w dawce 25mg na stany lękowe i agorafobię oraz Triplixam 5/1.25/5mg. Czy przy tych lekach jest możliwość włączenia Denofixu na wysoki poziom kwasu moczowego? Czy to bezpieczne?
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Witam!

Denofix to febuksostat, lek stosowany w leczeniu hiperurykemii (podwyższonego poziomu kwasu moczowego) związanej z dną moczanową. Aby odpowiedzieć na pytanie dotyczące możliwości stosowania Denofixu w połączeniu z Setaloftem (sertraliną)

i Triplixamem (lek złożony zawierający peryndopryl, indapamid

i amlodypinę), trzeba wziąć pod uwagę możliwe interakcje między tymi lekami.

Denofix (febuksostat) i Setaloft (sertralina): Nie ma znanych poważnych interakcji między febuksostatem a sertraliną. Jednakże, oba leki mogą potencjalnie wpływać na funkcję wątroby, dlatego warto monitorować parametry wątrobowe, szczególnie jeśli kiedykolwiek miała Pani problemy z wątrobą.

Denofix (febuksostat) i Triplixam (peryndopryl, indapamid, amlodypina): Febuksostat nie ma bezpośrednich interakcji

z komponentami Triplixamu, ale należy monitorować funkcję nerek

i ciśnienie krwi, ponieważ leki obniżające ciśnienie mogą zmieniać przepływ krwi przez nerki, a febuksostat może w rzadkich przypadkach wpływać na funkcję nerek.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma poważnych przeciwwskazań

do jednoczesnego stosowania tych leków. Niemniej jednak, przed wprowadzeniem Denofixu, zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym, który może zalecić monitorowanie funkcji nerek

i wątroby oraz oceni ogólny stan zdrowia.

Należy pamiętać, iż stosowanie tych leków może powodować wiele niepożądanych objawów a niektóre z nich mogą nie budzić Twoich obaw; a lekarz może mieć odmienną opinie co do takich objawów. Każda decyzja związana ze zmiana leków, ich ograniczeniem

czy jakakolwiek inna wymaga bezpośredniej konsultacji z lekarzem. Wszelkie treści w zakresie stosowania czy działania leków podawane

w multimediach również te podane przeze mnie, mają wartość informacyjną i nie mogą służyć jako porada medyczna.

Pozdrawiam M Bakun