Jak zmniejszyć zaczerwienienia w dole łokciowym?

Witam , na zgięciach łokci od wewnętrznej strony mam zaczerwienienia . Od dłuższego czasu nie znikają , są płaskie , nie odczuwam pieczenia ani świądu. Co powinnam stosować by znikły . Zdrowo się odżywiam i dbam o higienę
KOBIETA, 33 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety bez dokładnego obejrzenia tych zmian, nie można stwierdzić, jakie schorzenie występuje w tym przypadku. Konieczna jest obserwacja lekarska. Dopiero specjalista po zleceniu badań będzie mógł podjąć odpowiednie kroki lecznicze. Najpierw warto udać się zatem na wizytę do dermatologa.

Zmiany na rękach w tej okolicy mogą pojawić się z wielu przyczyn. Być może jest to po prostu uczulenie np. na jakiś nowo zastosowany kosmetyk. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie sięgnął Pan po jakiś nowy produkt do pielęgnacji skóry, który mógłby wywołać takie objawy. Zmiany na skórze mogą sygnalizować także grzybicę. Zazwyczaj przybiera ona formę owalnych albo okrągłych plam w rumianym kolorze. Z czasem może towarzyszyć im również swędzenie tych miejsc oraz pieczenie skóry. Leczenie tego problemu zwykle prowadzone jest z wykorzystaniem różnych maści do stosowania miejscowego. Czasami proces ten może potrwać nieco dłużej i pacjent musi uzbroić się w cierpliwość.

Zaczerwienienie może świadczyć również o wielu innych chorobach dermatologicznych, których nie należy lekceważyć, aby nie doprowadzić do szybszego rozwoju schorzenia (tu więcej informacji: https://uroda.abczdrowie.pl/choroby-skory). Proszę zatem nie odkładać w czasie wizyty u specjalisty. Do czasu wyjaśnienia problemu lepiej też nie sięgać po różne preparaty bez konsultacji z lekarzem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.