Jak zwalczyć problem z zaparciami przy wegetarianizmie?

Witam Od 3 miesięcy jestem weganka, mam problem z wypróżnieniem sie. Po pierwsze przez cały czas zarówno w dzień jak i w nocy męczą mnie dość intensywne w zapachu gazy. Ponadto kal ma formę kilku centymetrowych wąskich wałeczków i jest dośc miękki i mocno nie przyjemny w zapachu. Mam tez uczucie ze bardzo potrzebuje skorzystać z toalety, po czym okazuje sie ze ilość wydalonego kalu jest prawie minimalna.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani objawy mogą wynikać z wielu schorzeń jak również zmiany diety. Aby wypowiedzieć się na temat Pani dolegliwości należałoby zebrać dokładny wywiad oraz wykonać badanie lekarskie. Na początku może Pani poszukać pomocy u swojego lekarza rodzinnego.