Złe traktowanie ze strony męża

mąz mnie o wszystko obwinia: -ze dzieci żle sie do niego odnosza -ze pierwszy powinien przyjsc na obiad -ze nie odkladalam 10 lat temu pieniedzy -ze jestem fleja i brudas za matką -ze nie potrafię gotować, piec,sprzatac -ze jestem zaniedbana,niezgrabna i bez gustu -ze pochodze z pijackiej rodziny -za to ze nie rozmawiam z jego matka bo mnie obrazila ogranicza mi kontakty z moją -stale mnie szantażuje,że zlikwiduje konto -zmusza mnie do brania pozyczki na samochód,a potem wyzywa ze za mało zarabi

Witam Panią,
to musi być bardzo trudne – słyszeć takie mocne słowa pod swoim adresem. Moim zdaniem jest to już pewna forma przemocy psychicznej. Mąż nie tylko nie okazuje Pani szacunku, ale także odnosi się w sposób lekceważący, obraźliwy, krytykujący i wpędzający w poczucie winy. Ponadto, dostrzegam tu także formy przemocy ekonomicznej.
Proszę poszukać pomocy dla siebie, dla Państwa związku i, co najważniejsze, nie zostawać z tym samą.
Pozdrawiam. Wszystkiego dobrego.