Jak zwalczyć problemy ze snem i obniżone libido?

Witam. Mam 19 lat i od dłuższego czasu mam problemy ze snem i obniżone libido. Mimo, że cały dzień chodzę zmęczona, to w nocy nie mogę zasnąć... Śpię po 3-5 h i nawet jeśli uda mi się zasnąć wcześniej to budzę się w nocy i nie mogę spowrotem zasnąć. Próbowałam już różnych sposobów. Brak urządzeń elektronicznych, jakieś zioła, muzyka relaksująca. I tak od miesiąca. Tak samo z libido. Jeszcze miesiąc temu byłam wręcz nadaktywna... a teraz nie odczuwam potrzeby. Lubię wciąż sex, jednak po 30 minutach pieszczot jestem już zmęczona. I nie mam pojęcia czym to jest spowodowane... Powinnam iść z tym do lekarza? A jak tak, to do jakiego?

Dzień Dobry Pani,

Z zaprezentowanych przez Panią symptomów wynika, że ich przyczyną może być przewlekający się (mocno) obniżony nastrój, przez co utraciła Pani żywotną energię.

Proszę nie czekać..
Zalecałabym, by skontaktowała się Pani osobiście z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i (ewentualnego) leczenia.

Serdeczności i radości Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne, sytuacje?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Bezsenność ma najczęściej podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , nerwica, lęki i wiele innych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Aby wyleczyć bezsenność oraz towarzyszące jej zaburzenia,
należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam do skonsultowania problemu z psychologiem.
To samo dotyczy libido.
Przyczyn spadku libido u kobiet może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one także podłoże psychologiczne.
Czasami do współżycia zniechęca strach przed nieplanowaną ciążą.
Bardzo często obniżone libido związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego
nastroju
może być również efektem zmian hormonalnych
zachodzących w kobiecym organizmie.
Warto zrobić badanie poziomu hormonów tarczycy.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Czasami unikanie współżycia jest jednym z pierwszych
objawów depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji.
Jeżeli wyniki badań hormonów będą w porządku, to zachęcam Panią
do skonsultowania problemu z psychoterapeutą lub z seksuologiem.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani niedyspozycji i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl