Jak zwiększyć wagę po odchudzaniu?

Witam. Odchudzałam się i waze 42 kg przy wzroście 162cm. Chciałabym przytyć i czy jesli będę jadła ok 1800-1900 kalorii dziennie uda mi się to zrobić? Nie wiem jak mogłabym jeść aby uzyskać więcej kalorii. Czy kilogramy będą przybywać odrazu czy dopiero po jakimś czasie? Dodam że nie mam leku przed jedzeniem.

Witam, dietę w Pani przypadku należy ułożyć indywidualnie, przy tak niedoborowej masie ciała absolutnie niezbędne jest zebranie szczegółowego wywiadu medycznego i żywieniowego.
Zapraszam na moją www.dietoterapia.waw.pl, jeśli się Pani zdecyduje, rozpoczniemy współpracę.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Po diecie kaloryczność należy zwiększać stopniowo. Bardzo trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od organizmu. Aby przytyć z pewnością powinna Pani dostarczać min 2tys kcal. Pamięta Pani aby to jednak było jedzenie zdrowe a nie tłuste potrawy czy żywność typu fast food. Nie chodzi o to aby Panią otłuścić a w zdrowy sposób odbudować organizm. Czy Pani przytyje od razu? - to zależy jaką wagę miała Pani przed odchudzaniem. Jeżeli była to waga dość wysoka to powinna Pani odzyskać kilogramy dość szybko. Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Posiłki należy spożywać powoli i starannie przeżuwać każdy kęs. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety na przytycie zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk