REKLAMA

Jak zwiększyć wagę po odchudzaniu?

Witam. Odchudzałam się i waze 42 kg przy wzroście 162cm. Chciałabym przytyć i czy jesli będę jadła ok 1800-1900 kalorii dziennie uda mi się to zrobić? Nie wiem jak mogłabym jeść aby uzyskać więcej kalorii. Czy kilogramy będą przybywać odrazu czy dopiero po jakimś czasie? Dodam że nie mam leku przed jedzeniem.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Witam, dietę w Pani przypadku należy ułożyć indywidualnie, przy tak niedoborowej masie ciała absolutnie niezbędne jest zebranie szczegółowego wywiadu medycznego i żywieniowego.
Zapraszam na moją www.dietoterapia.waw.pl, jeśli się Pani zdecyduje, rozpoczniemy współpracę.
Pozdrawiam

0

Witam serdecznie,

Po diecie kaloryczność należy zwiększać stopniowo. Bardzo trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie, ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od organizmu. Aby przytyć z pewnością powinna Pani dostarczać min 2tys kcal. Pamięta Pani aby to jednak było jedzenie zdrowe a nie tłuste potrawy czy żywność typu fast food. Nie chodzi o to aby Panią otłuścić a w zdrowy sposób odbudować organizm. Czy Pani przytyje od razu? - to zależy jaką wagę miała Pani przed odchudzaniem. Jeżeli była to waga dość wysoka to powinna Pani odzyskać kilogramy dość szybko. Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Posiłki należy spożywać powoli i starannie przeżuwać każdy kęs. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety na przytycie zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nadwaga i odchudzanie

Witam, Moim problemem jest nadwaga na całym ciele.Ważę 99 kg przy wzroście 1.69 byłam już raz w Sanatorium, aczkolwiek wystąpił efekt jojo.Stanowczo ograniczyłam cukry i ilość posiłków oraz jem co dwie h. Dodatkowo zaczełam jeżdzić na rowerze 3x w tygodniu po 1 h codziennie biorę także zimny prysznic ale boję się że po 8 tygodniach nie przyniesie to efektów.Jestem bardzo przewrażliwiona na punkcie swojego ciała i bardzo chcę coś z tym zrobić i mam pytanie co pani/pan o tym sądzi. Pozdrawiam
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam, przede wszystkim trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe raz na zawsze. Niestety te nadmierne kilogramy nie pojawiły się z dnia na dzień i z dnia na dzień nie znikną. Ważne, aby do procesu osiągnięcia masy ciała odpowiednio się przygotować i np. skonsultować się z dietetykiem, Często spożywanie bardzo niskokalorycznych diet nie przynosi efektów, a może tylko doprowadzić do niedoborów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nadwaga odchudzanie

  Mam 164 cm wzrostu i ważę 75kgm więc mam nadwagę. Chcę się odchudzać, w związku z czym mam pytanie. Czy jest możliwe żebym schudła 20 kilogramów? I ile to może potrwać (mniej więcej) przy normalnej "zdrowej" diecie z ćwiczeniami?  
ponad rok temu

Witam,

Zabrakło  informacji o Pani wieku.
W przypadku osób przed 18 r.ż, stosunek masy ciała/wzrostu powinno odnosić się do siatek centylowych.
Jeśli ma Pani >18 lat, jest zdrowa i nie jest zawodowym sportowcem, może Pani skorzystać ze wzoru BMI.
  

Fizjologiczna dieta odchudzająca, to taka, która powoduje utratę 0,5-1 kilograma tygodniowo. Utrata 1 kg tkanki tłuszczowej jest równoznaczna ze spaleniem, bądź nie dostarczeniem (poprzez zastosowaną dietę) 7 tysięcy kcal. Aby osiągnąć utratę masy ciała rzędu 0,5kg tygodniowo, trzeba stworzyć deficyt 500 kcal dziennie (czyli spożywać mniej o 500 kcal niż wynika to z normalnego zapotrzebowania organizmu). W przypadku utraty masy ciała rzędu 1 kg tygodniowo – należy „odebrać” organizmowi 1000 kcal dziennie. Dieta odchudzająca nigdy nie powinna dostarczać organizmowi mniej niż 1000 kcal.
Redukcja masy ciała rzędu 20 kg powinna zająć ok. 5 miesięcy.

Pozdrawiam 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty