Jaką antykoncepcję zastosować?

Witam! Mam 25 lat i 15 lat choruje już na cukrzyce, mam jedno zdrowe dziecko i z tego jestem szczęśliwa, ale żeby nie mieć więcej już dzieci zastosowaliśmy wkładkę, niestety wysunęła się, więc powtórzyliśmy zabieg i niestety znów się wysunęła. Nie wiem co mam robić? Mieszkamy w Anglii i tu antykoncepcja jest za darmo, mogą podwiązać jajniki lub mój mąż może się wysterylizować, Co by było dla nas lepsze, ja czy mąż? I co by było lepsze dla cukrzycy mojej? Dziękuję, pozdrawiam
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

z medycznego punktu widzenia bezpieczniejsze jest podwiązanie nasieniowodów niż jajowodów (czyli mąż). Oczywiście należy mieć świadomość, że jest to decyzja na całe życie i być może lepsze byłyby metody odwracalne (np. prezerwatywy).