Jaka dawka leku Letrox?

Czy powinnam brać już letrox ?Jeśli tak, to jaka dawkę p przyjmować? wyniki TSH 4,101 FT4 15,29 pmol/l ATPO 1300 U/ml usg tarczycy Tarczyca o obniżonej echogeniczności ,ze wzmożonym rysunkiem pościeliska łącznotkanowego , z torbielkami do 2 mm,bez ewidentnych guzków , o gładkich zarysach ,ruchoma oddechowo ,wielkości: -płat prawy 15,9x 15,3x54 mm i objętości 6,9 ml płat lewy 11,8 x 11,2x49 mm i objętosci 3,4 ml cieśń grubości 5,3 mm i objętości 0,6 ml objętość tarczycy 10,9 ml- norma do 20,0 ml

Dzień dobry,

Jest Pani młodą kobietą, a średnie TSH w Pani grupie wiekowej wynosi ok. 1,5. Wysokie miano przeciwciał antyTPO świadczy o autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy, to samo sugeruje obraz usg tarczycy. Czy przy takich wartościach TSH stosować leczenie? Jeśli ma Pani objawy niedoczynności tarczycy lub planuje Pani ciążę, wówczas warto zastosować leczenie. Jeśli czuje się Pani dobrze i nie planuje Pani w najbliższym czasie ciąży, to z leczeniem można zaczekać do momentu, kiedy pojawią się objawy - dojdzie wówczas do wzrostu TSH i spadku stężenia hormonów obwodowych. Tak więc leczenie zależy od kilku czynników i o jego włączeniu powinien zadecydować lekarz po uprzednim zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz