Jaka dieta na nadciśnienie?

istnieje jakas dieta która pomogla by zwalczac nadcisnienie co mam robic po za braniem leków zeby cisnienie bylo nizsze

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Ruch to podstawa (spacery, marsze, pływanie) - codzienny marsz min 2km na początek.
Dieta oparta na jak najmniej przetworzonych produktach, chudych mięsach, warzywach i owocach - najlepiej zasięgnąć porady dietetyka. Zapraszam do konsultacji online, jeśli wyzyta w gabinecie jest niemożliwa
.
pozdrawiam