Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Jeżeli chodzi o dietę przy niedoczynności tarczycy wymagany jest indywidualny jadłospis. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Dzień dobry, Przy niedoczynności tarczycy ustalenie prawidłowej diety wymaga odpowiednich umiejętności i zdecydowanie radziłabym Pani konsultację ze specjalistą, który na podstawie Pani sytuacji medycznej, historii choroby, stosowanej farmakoterapii oraz obecnej masy ciała dobierze odpowiednie postępowanie. Na pewno cierpiąć na niedoczynność tarczycy powinno się zwracać uwagę na prawidłowość diety i odżywiać się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia (bez odstępstw - niezależnie od czy ma Pani po temu okazję czy po prostu ochotę). Ważna jest także kontrola ilości spożywanego jedzenia w kontekście energii - niedoczynność tarczycy powoduje obniżenie tempa przemian metabolicznych, a co za tym idzie szybsze odkładanie nadmiarowej energii w postaci tkanki tłuszczwej. Jednak nie powinno się też stosować nadmiernie restrykcyjnych odchudzających - bo choć mogą przynieść szybkie efekty, to są one bardzo krótkotrwałe i w rezultacie prowadzą do dalszego pogorszenia metabolizmu. Skuteczność diety zależy także od tego na ile stosowane leczenie wyrównuje poziom hormonów tarczycy do prawidłowego poziomu - choć o dietę należy dbać cały czas to do czasu unormowania poziomu TSH nie należy spodziewać się nadmiernej poprawy masy ciała. Życzę powodzenia i wytrwałości!

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy