Jaką dietę stosować w 8 tygodniu ciąży?

witam jestem w 8 tygodniu ciazy i mam pytanie odnosnie odzywiania. W internecie jest masa dziwnych Prosze mi powiedziec czy mozna pic siemie lniane na zgade(od paru dni pije i wydaje mi sie ze pomoglo a w internecie czytalam ze dopiero od 34 tyg. mozna bo wywoluje porod przedwczesny), sok malinowy na przeziebienie (ponic niewskazany bo dziala jak napar z lisci malin - porod przedwczesny), ryby w puszce - tunczyk, śledz ( w puszce i w ocie, oleju), makrela wedzona, kaszanka, watrobka?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli chodzi o żywność to nie ma jakiś konkretnych przeciwwskazań. Na pewno nie poleca się spożywania surowego mięsa, rzeczywiście napar z liści malin i inne różna zioła lepiej nie spożywać z powodu możliwych szkód dla dziecka. Co do przeziębienia są odpowiednie preparaty dostępne w aptekach specjalnie skierowane dla kobiet w ciąży, oczywiście przed używaniem należy udać się do lekarza w celu określenia wskazań do odpowiednich preparatów. Co do zgagi z własnego doświadczenia mogę polecić migdały.