Jaką godzinę przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych powinnam wybrać?

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad 2 lat i ostatnio zrobiłam sobie miesięczną przerwę w ich braniu. Wiem, że powinnam zacząć je brać w pierwszym dniu miesiączki, ale czy powinnam je brać o tej samej porze sprzed przerwy czy mogę zmienić godzinę przyjmowania antykoncepcji. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W czasie przerwy, bez względu na długość jej trwania, dochodzi do zniesienia działania uprzednio przyjmowanego preparatu antykoncepcyjnego. A zatem, w zasadzie każde kolejne rozpoczęcie przyjmowania środków hormonalnych po przerwie powinno być traktowane jak pierwszorazowe przyjęcie antykoncepcji. Rzeczywiście powinna Pani zatem rozpocząć przyjmowanie preparatu pierwszego dnia miesiączki. Może Pani również wybrać sobie dowolną porę przyjmowania tabletek.