Jaka jest najlepsza pora przyjęcia Tardyferonu?

Czy lek Tardyferon można przyjmować na noc (przed snem)? W trakcie poprzedniej kuracji bolał mnie od tego żołądek, więc dzięki przyjmowaniu leku wieczorem uniknęłabym tego nieprzyjemnego skutku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

stosowanie leku Tardyferon zależne jest od przyczyny przyjmowania. Jeśli niedokrwistość jest umiarkowanie nasilona, to trzeba przyjmować jedną tabletkę na dobę, najlepiej w godzinach porannych przed śniadaniem. W przypadku znacznej niedokrwistości stosuje się dwie tabletki na dobę – jedną rano, przed śniadaniem, a drugą wieczorem, przed kolacją.

Nie wiemy, z jakiego powodu przyjmuje Pani lek ani nie znamy Pani aktualnych wyników badań, dlatego najlepiej byłoby dopytać lekarza, który zalecił przyjmowanie leku Tardyferon. Nasz ekspert z zakresu interny uważa, że lek Tardyferon można zażywać także wieczorem, przed kolacją lub kilka godzin po niej. Chodzi o to, aby w górnej części przewodu pokarmowego nie znajdował się pokarm.

Inne pytania o lek Tardyferon znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-przyjmowac-na-anemie-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-przypadku-stalego-przyjmowania-vessel-due-f-moge-wlaczyc-lek-tardyferon,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-moge-przyjmowac-na-noc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.