Czy ta przerwa między przyjęciem tabletki a śniadaniem nie jest za długa?

Dzień dobry, biorę Letrox 100 na noc, a śniadanie jem o godzinie ósmej. Czy ta przerwa między tabletką a śniadaniem nie jest za długa, ze szkodą dla żołądka? Pozdrawiam
KOBIETA, 63 LAT 2 tygodnie temu

Badania krwi - granulocyty

Granulocyty to rodzaj leukocytów, czyli białych krwinek. Chronią nasz organizm przed drobnoustrojami. Dowiedz się więcej szczegółów o granulocytach i dowiedz się jak analizować wyniki badań.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

taka przerwa między przyjęciem leku na noc a zjedzeniem śniadania rano wydaje się odpowiednia.

Lek Letrox można przyjmować na noc, należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu czasowego pomiędzy ostatnim posiłkiem a zażyciem leku. Powinien on wynosić około dwóch godzin.

Substancja czynna zawarta w leku Letrox najlepiej wchłania się bowiem na czczo, dlatego producent w ulotce dołączonej do opakowania informuje o tym, żeby przyjmować je rano co najmniej pół godziny przed śniadaniem.

Inne pytania o lek Letrox znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-brac-letrox-50-przed-snem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-nalezy-stosowac-letrox-u-35-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-beda-skutki-uboczne-zastosowania-letrox.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty