Czy można pić alkohol przyjmując te leki?

Witam serdecznie mam pytanie czy można wypić trzy piwa jednorazowo okazyjnie jeśli biorę tabletki vessel Duo f dwa razy dziennie będę wdzięczna za informację
KOBIETA, 38 LAT około miesiąca temu

Jak pozbyć się kaca?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Vessel Due F to lek wykazujący działanie przeciwzakrzepowe zarówno w obrębie naczyń żylnych, jak i tętniczych. Środek ten stosuje się podczas leczenia chorób naczyń, przy których występuje ryzyko zakrzepicy.

Niestety w ulotce leku brakuje wyraźnych informacji dotyczących interakcji z alkoholem, co oznacza, że nie przeprowadzono badań w tym zakresie.

Jednak jak informuje jeden z naszych ekspertów, niewielkie ilości alkoholu są dopuszczalne podczas kuracji tym lekiem. Więcej pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-leku-vessel-due-f-a-spu-ozywanie-alkohol.

Okazjonalne spożycie dwóch lub trzech piw nie powinno więc stanowić problemu. Ważne, aby nie spożywać napojów alkoholowych zbyt często i w zbyt dużych dawkach.

Inne pytania o Vessel Due F znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-vessel-due-f-chroni-przed-zakrzepica-po-zabiegu-skleroterapii-nogi, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-rownoczesnie-brac-te-dwa-leki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty