Jaka jest norma glukozy dla młodego mężczyzny?

Witam serdecznie jako ze jestem pierwszy raz zadam swoje pytania w podpunktach. 1.jaka jest norma dla mezczyzny w wieku 21 lat cukru? zakres referencyjny(na czczo) wynosi od 70-100 mg/dl moj wynik to 96 na czczo po obciazeniu po jednej godzinie 165 a po dwoch godzinach 75. 2.dlaczego lekarze podczas leczenia insulinoopornosci lub cykrzycy 2 daja pacjentom metformine ktora zbija cukier zamiast dac cos co poprawia wrazliwosc receptorow na insuline. 3.co poprawia wrazliwosc receptorow insuliny

1. wynik jest w normie
2. metformina wykazuje oba wymienione działania
3. przede wszystkim: aktywność fizyczna, dieta cukrzycowa, redukcja masy ciała, metformina.