Jaka jest prawidłowa waga ciała dla wzrostu 163 cm?

Jestem wesołą dwunastolatką. Mam 163 cm i ważę 59 kg, czasem 58 kg, podobno w nocy waży się więcej, ale ja w nocy ważę mniej. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję, Karina.
ponad rok temu

Twoje BMI wynosi 22 i znajduje się około 90 centyla, od którego rozpoznaje się nadwagę. Powinnaś zatem zwracać większą uwagę na to, co jesz i zdrowo się odżywiać. Staraj się unikać słodyczy, fast foodów i innych ,,bomb'' kalorycznych. Tutaj znajdziesz piramidę żywienia wraz z komentarzem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pamiętaj też o codziennej aktywności fizycznej. Ruszaj się jak najwięcej, by uniknąć problemów z nadwagą.
Waż się rano na czczo i nie częściej niż raz w tygodniu.

Pozdrawiam