Czy przy wadze 44 kg powinnam się odchudzać?

Mam 11 lat i ważę 44 kg, mierzę 150 cm. Nie wiem, czy mam schudnąć. Proszę o pomoc.
11 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 19,6 i odpowiada wartości 75 centyla - oznacza to prawidłową masę ciała.
Zdecydowanie nie powinnaś się odchudzać w tym wieku!
Odżywiaj się zdrowo i dużo ruszaj, a z pewnością nie wystąpi u Ciebie nadwaga.
Zapoznaj się z piramidą żywienia i wprowadź te wskazówki do swojej diety: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pozdrawiam