Prawidłowa waga ciała przy wzroście 162 cm

Mam 13 lat, przy wzroście 162 cm ważę 53 kg. Cały czas wydaje mi się, że to za dużo. Chciałabym schudnąć 3 kg, ale nie wiem, jak się do tego zabrać. Bardzo proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 20,2 i znajduje się poniżej 75 centyla, co oznacza, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ stosując restrykcyjne diety na własną rękę, możesz tylko zaszkodzić swojemu zdrowiu. Postaw lepiej  na zdrowe odżywianie zgodne z piramidą żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Postaraj spędzać dużo czasu aktywnie lub gimnastykuj się. To normalne, że w tym wieku patrzysz na siebie krytycznie, ponieważ zmienia się Twoje ciało. Jeśli uważasz, że ważysz za dużo, spróbuj z o tym porozmawiać z kimś,  kto spojrzy na Ciebie obiektywnym okiem np. rodzicami lub nauczycielem w szkole.

Pozdrawiam