Jaka jest przyczyna powiększenia komory u noworodka?

Skąd mogło się wziąć powiększenie komory u noworodka? Nigdy na nic nie chorowałam, a mój synek, który nie ma 2 tygodni urodził się właśnie z takim problemem. Został wysłany do Poznania na badania gdyż lekarze w Koszalinie na OIOM-e niewiedzą od czego maluszek tak ma. Martwi mnie to gdyż lekarze odsyłają mnie cały czas do kogoś innego żeby cokolwiek się dowiedzieć. Co mam robić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Stwierdzenie powiększenia prawej komory serca u noworodka, niestety, ale może wskazywać na wadę serca. W celu określenia typu wady i ustalenia dalszego postępowania, lekarz pediatra powinien zlecić wykonanie badania echokardiograficznego serca dziecka w specjalistycznej poradni.
Proszę jednak pamiętać, że większość wad serca, wykryta wcześnie, jest skutecznie leczona, a dzieci po operacjach rozwijają się prawidłowo i zdrowo.
Proszę zatem zgłosić się do określonej poradni kardiologii dziecięcej, gdzie lekarze specjaliści na pewno kompetentnie zdiagnozują problem i rozpoczną właściwe leczenie.