Jaka jest przyczyna tego suchego kaszlu?

Witam mam 41 lat od 3 miesięcy mam kaszel nie jest codziennie o różnych porach w dzień lub w nocy jest suchy drapiący po kaslaniu na koniec pojawia się żółc i kaszel siw kończy co może być przyczyną od tyg lecze helicobacter pyroli i refluks kaszel jest nadał
KOBIETA, 42 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

trwający przez tak długi okres kaszel może wskazywać na różne potencjalne przyczyny, które wymagają dokładnej diagnozy i leczenia. Aby wykluczyć poważniejsze problemy zdrowotne, zalecamy kontakt z lekarzem.

Specjalista może zalecić wykonanie badań obrazowych płuc, takich jak RTG lub TK klatki piersiowej. Badania te mogą pomóc ocenić stan płuc i wykluczyć ewentualne schorzenia.

Możliwe też, że kaszel jest związany z refluksem, jednak dla pewności warto sprawdzić płuca.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/suchy-kaszel-przyczyny-diagnozowanie-domowe-sposoby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.