Co robić z tym uporczywym suchym kaszlem?

Witam. Niedawno przechodziłam przeziębienie. Miałam katar i kaszel bez gorączki. Objawy ustąpił, tylko pozostał mi nadal ten uporczywy suchy kaszel, który trwa już 2 tygodnie. Proszę mi powiedzieć ile jeszcze mogę tak kaszleć?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku kaszel poinfekcyjny zazwyczaj utrzymuje się od 3 do maksymalnie 8 tygodni. Gdy trwa dłużej, to prawdopodobnie jest spowodowany innym czynnikiem niż przebyte przeziębienie.

Dosyć często przewlekły kaszel jest następstwem infekcji wirusowej, w tym również przebytej chorobie Covid-19. Aby móc potwierdzić, czy kaszel jest spowodowany minioną infekcją, należy wykluczyć inne przyczyny, w szczególności: astmę oskrzelową, choroby płuc, kaszel palacza, czy nawet niewydolność krążenia.

Jeżeli nie jest Pani pewna co do stanu swojego zdrowia, to zalecamy kontakt z lekarzem, który może zlecić odpowiednia badania i postawić jednoznaczną diagnozę.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami poświęconymi Pani problemowi:

https://zdrowie.parenting.pl/kaszel-popularny-dokuczliwy-objaw-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/kaszel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.