Czy mogę mieć zapalenie oskrzeli w tej sytuacji?

Witam, jestem lekko podrzębiona juz 9 dzień, nic poważnego mi nie bylo bo nie miałam gorączki ani specjalnie nie byłam osłabiona, został mi kaszel z reguły mokry chodz czasami jest suchy towarzyszy mu drapanie i łaskotanie w gardle oraz chrypka, najczęściej męczy mnie na noc nie mam żadnych innych dolegliwości, martwię się ponieważ nie jestem w kraju. Czy jest konieczna wizyta u lekarza? Czy to mogą być oskrzela? Potrzebuję antybiotyku?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

do objawów zapalenia oskrzeli należą w szczególności: kaszel, gorączka, bóle mięśni i w klatce piersiowej i osłabienie. Pani przypadek ciągłych duszności może być na przykład spowodowany kaszlem poinfekcyjnym. Jednak aby być pewnym, należy udać się do lekarza, który może postawić jednoznaczną diagnozę.

W przypadku gdy mówimy o kaszlu poinfekcyjnym, to utrzymuje się on od 3 do 8 tygodni. Występuje po przebytej infekcji wirusowej, w tym również po zarażeniu koronawirusem. Aby potwierdzić taką diagnozę, trzeba wykluczyć inne schorzenia, takie jak wspomniane przez Panią zapalenie oskrzeli, astmę oskrzelową, czy choroby płuc.

Jeżeli ten stan się nie poprawia, ponownie apelujemy, aby udała się Pani do lekarza pierwszego kontaktu, który z pewnością będzie w stanie pomóc.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami w celu lepszego zrozumienia Pani problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/kaszel

https://zdrowie.parenting.pl/kaszel-czym-jest

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.