Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest trwałość implantów zębowych?

Wiem ,że implanty zębowe nie są dożywotnie. Jednak czy to prawda że implanty zakładane na zęby trzonowe (6 i 7) są mniej trwałe ze względu na większe ich obciążenie siłami żucia (okres trwałości 5 letni przy utrzymaniu dobrej higieny jamy ustnej, stanu przyzębia i kości) niż implanty zakładane na zęby przednie (okres nawet kilkunastoletni) ?
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Przy prawidłowej higienie jamy ustnej i regularnych wizytach kontrolnych, implanty zębów mogą przetrwać nawet do 30 lat.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

Raczej nie ma takiej zależności, która mówiłaby, że implanty w tych miejscach mają krótszą „żywotność”, niż w innych. Raczej zależność powinna być odwrotna, ponieważ większe siły żucia stymulują kość do odbudowy, co wpływa na stabilniejsze mocowanie implantów. Nie da się ocenić konkretnej żywotności implantów. Jak długo utrzymają się zęby odbudowane na implantach, to kwestia zależna od bardzo wielu czynników: warunków anatomicznych, stylu i trybu życia, chorób towarzyszących, higieny jamy ustnej, predyspozycji genetycznych (rozwój stanów zapalnych, działanie systemu odpornościowego), także rodzaju implantu itd. Dobrej jakości implanty są inwestycją na wiele lat – pod warunkiem, że będziemy o nie odpowiednio dbać, nie zaniedbywać higieny jamy ustnej (zęby na implantach szczotkujemy i nitkujemy jak normalne zęby) i chodzić na regularne kontrole do dentysty. Warto też rzucić papierosy, bo negatywnie wpływają na stan implantów zębowych. Jeśli o tym zapominamy, ryzykujemy stanem zapalnym tkanek wokół implantu tzw. periimplantitis, co może doprowadzić do utraty wszczepu.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy