Jaka może być przyczyna bólu jąder?
Witam. Ostatnio wylądowałem w szpitalu na zapalenie jądra prawego. To było jakoś w kwietniu, brałem antybiotyki i mi przeszło. Miesiąc później znowu wylądowałem w szpitalu, teraz to była przepuklina po operacji. Wypuścili mnie do domu, wszystko ok, ale jakiś czas temu zacząłem odczuwać ból jąder. Na początku tylko trochę dokuczało jak się poruszałem i przestało, od czasu do czasu bolą, ale nie tak mocno jak kiedyś, za to przy stosunku nie mogę wytrzymać, ból jest nie do zniesienia. Byłem u urologa (prywatnie), zrobił mi USG i inne badania, wszystko jak twierdzi jest ok i nic się tam nie dzieje, ale ja czuję przecież, że coś jest nie tak. Problemy zaczęły się od kwietnia, lekarz kazał mi zrobić badanie posiewu - Wynik: 10^3 w 1ml moczu STAPHYLOCOCCUS KOAGULAZOUJEMNY - co to znaczy? Bo nie mam pojęcia. Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Staphylococcus to gronkowiec, bakteria, która może być odpowiedzialna za Pana dolegliwości (infekcja). Leczenie to zastosowanie antybiotyku zgodnie z antybiogramem, czyli wynikiem, na jakie antybiotyki dana bakteria jest najbardziej wrażliwa.
Pozdrawiam serdecznie