Jaka może być przyczyna bólu piersi u 31-latki?

Dzień dobry, Od jakiegoś czasu odczuwam ból lewej piersi, który jest odczuwalny również w okolicy pachy. USG piersi wykonywałam w sierpniu zeszłego roku, które wykazało niewielkie torbiele. Pani doktor powiedziała, że prawdopodobnie, powstały one w wyniku przyjmowania antykoncepcji. Dodatkowo, chciałabym zaznaczyć, że od 2 lat mam piercing sutków, jednak nie odczuwam żadnej boleści w tych okolicach. Miejsce nie jest bolesne. Ostatnio robiłam badania krwi, które pokazały znaczne podwyższenie w czynnikach MPV oraz P-LCR. Czy powinnam wykonać jeszcze dodatkowe badania zanim wybiorę się do lekarza?
KOBIETA, 31 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

mimo że przeprowadziła Pani już badanie USG piersi, które wykazało niewielkie torbiele, nowe objawy lub zmiany w bólu powinny być omówione z lekarzem. Specjalista będzie w stanie ocenić dolegliwości w kontekście historii medycznej, przeprowadzić dokładne badanie fizykalne oraz zalecić dodatkowe badania diagnostyczne, jeśli będą one wskazane.

Co do podwyższonych wyników badań, może to świadczyć o stanie zapalnym w organizmie. Często dzieje się tak np. podczas trwającej infekcji.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.