Jaka może być przyczyna obecności dużego brzucha?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć co mi dolega określając swój problem zdrowotny który towarzyszy mi ok kilku lat. Od 5 lat powiększone mam błony brzuszne tzn duży brzuch który nie znika tak jak bym chciała od ćwiczeń intensywnych codziennie i gdy jem mniej tzn w mniejszym ilościach a częściej a ponadto od 5 lat również 2 razy do roku słodyczy przez półtora miesiąca.Dużo osób zwłaszcza bliskich mówi mi schunij,taki brzuch to dziedziczne,masz jakieś te powłoki luźne brzuszne i jak zjesz więcej to ci wypycha itp. A do tego od 2-3 lat ciągle mnie zatyka w chyba dolnej partii przełyku bo to tam chyba dolegliwości odczuwam najbardziej,z przelykaniem nie mam problemu normalnie mi pokarm przechodzi ale czasami tak mnie coś gdzieś przeszkadza ze musze poczekać kilka minut aż mi tak porządnie się ziemię i coś tam przeskoczy mi nie wiem czy w przełyku czy też żołądku i do tego kaszel taki z głębi od czasu do czasu kilka razy do roku gdzie musze się wykaszlec jakby mi zalegalo nie wiem np w oskrzelach czy też coś może wpada mi do żołądka albo zostaje w przełyku.Mój tata mówi wtedy do mnie nie pali papierosów a tak kaszle to ja tak nie kaszle jak ty. Miałam robione badanie gastroskopii ale nie dawałam wprawdzie sobie go wykonac i nie wyszlo dokładnie i inne badania na krew i mocz tez miałam ale wszystko wskazuje na dobrze więc co może mi być Panie doktorze ?, proszę o odpowiedź. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam

Niestety objawy które Pani opisuje są dość nietypowe.
Jeżeli jest problem ze zrzuceniem nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha - proponuję zbilansowaną dietę oraz ćwiczenia na siłowni pod okiem trenera personalnego