Jaka może być przyczyna podniesionego poziomu cholesterolu?

Dzień dobry! Kilka dni temu zrobiłam wyniki i okazało się że mam bardzo wysoki cholesterol- jestem przerażona.Jaka dieta jest skuteczna. Nie palę nie mam nadwagi mam58lat i pracuję fizycznie także na brak ruchu nie narzekam, proszę o pomoc , jak skutecznie z tym walczyć?Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Dzień dobry,

powinna się Pani z wynikiem zgłosić do dietetyka. Ten na podstawie dokładnego wywiadu i badań wskaże Pani prawidłowy sposób odżywiania się.

Pozdrawiam