Wyniki badania poziomu cholesterolu

proszę o poradę w/s cholesterolu .Odebrałam wczoraj wyniki i okazało się że : całkowity 290 , HDL-76 , LDL-182 , TRÓJGLICERYDY -164 . czy powinnam już brać leki , czy też jeszcze próbować walczyć dietą ? mam 58 lat

Witam.

Cholesterol jest zdecydowanie za wysoki. Za równo całkowity jak i LDL. Nieco podwyższone są też TG.
Pozytywnym akcentem jest wysoki poziom HDL (pełni on funkcję ochronną w stosunku do naczyń i serca).

To jaki zastosować lek na obniżenie cholesterolu (bo to prawie pewne, że będzie trzeba) powinna Pani omówić ze swoim lekarzem (należy m.in. ustalić przyczynę wysokiego cholesterolu, wziąć pod uwagę choroby współistniejące, ocenić ryzyko sercowo-naczyniowe i określić wartości docelowe cholesterolu).

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org