Jaka może być przyczyna rumienia na twarzy i czy można to zlikwidować?

Witam. Jaka może być przyczyna rumienia na twarzy i czy można to zlikwidować? Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ nagle odczuwam uczucie gorąca na całej twarzy i widzę rumień na całych policzkach i nosie. Proszę o jakieś porady. Z góry Dziekuje.

Dzień dobry, przyczyn może być kilka m.in.: stałe rozszerzenie naczyń kwrionośnych, nadciśnienie tętnicze, alergia. Leczenie uzależnione jest od typu rumienia. Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa celem oceny zmian.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.