Jaka pasta do zębów będzie dla mnie najlepsza?

Dzień dobry, od dwóch lat noszę aparat ortodontyczny. Niestety od pół roku zmagam się z demineralizacją pięciu zębów, w związku z tym, co trzy miesiące chodzę do stomatologa na fluoryzację. Zastanawiam się nad używaniem pasty z zawartością fluoru 5000 ppm. Jednak proszę o poradę, czy lepiej używać tylko żelu fluoryzacyjnego raz na tydzień i codziennie zwyłej pasty, czy może lepiej zaczać używać tylko ww pasty z wysoką zawartością fluoru. Z góry dziękuję.

Szanowna Pani. Dziękuje za ciekawe pytanie.

Osobiście wybrałbym pastę z wysoką zawartością aminofluorków oraz płyn z aminofluorkami do płukania ust (zamiast żelu 1x tydzień i zwykłej pasty). Postępowałbym zgodnie zaleceniami prowadzącego dentysty. Dodatkowo po spożyciu kwaśnych soków ,owoców, pokarmów zaleciłbym płukanie ust zwykłą wodą przez 30 sek.

https://implantis.com.pl