Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka powinna być dieta w przewlekłej białaczce limfatycznej?

Mój tata zachorował na przewlekła białaczkę limfatyczna, na razie miał jedną chemię a obecnie bierze lek F*****. Chciałam zapytać jakie produkty są zalecane w jego diecie, a jakie niewskazane? Czy np. powinien jeść owoce z witaminą C oraz innymi składnikami odżywczymi? Czy wskazany jest np. owoc granatu, banan, avocado, orzechy? Jakie pieczywo (jasne, ciemne?) oraz czy jest mu wskazany nabiał (sery, mleko oraz inne przetwory mleczne)? Z góry dziękuję za odpowiedź!  

KOBIETA ponad rok temu

Nowe osiągnięcia w leczeniu nowotworów żołądka

Witam serdecznie!

Co do diety, to nie opracowano specjalnej diety w przewlekłej białaczce limfatycznej. Należy natomiast na pewno zastosować zasady ogólnie przyjętej zdrowej diety, czyli zadbać o dużą ilość owoców i warzyw, mało tłuszczów zwierzęcych, a dużo nienasyconych (ryby, oliwa z oliwek). Pieczywo najlepiej ciemne, wieloziarniste.

Dietę należy także dostosować do ogólnego stanu zdrowia taty. Produkty wysokobiałkowe (np. sery) nie są wskazane np. w chorobach nerek lub wątroby.
Polecam także nasz serwis: abcdieta.pl

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy