Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaką skuteczność mają globulki antykoncepcyjne?

Witam! Mam pytanie dotyczące globulek.  Producent zapewnia skuteczność z rzędu 98.4 - 99.7%. Jednak na forach oraz m.in. na tej stronie ten wskaźnik nie jest tak wysoki. Wynosi 70-80%. No i teraz nasuwa się pytanie. Producent leku się myli czy opinie? Wydaje mi się, że producent leku powinien informować o skuteczności bez żadnej koloryzacji. Jeżeli jest tak jak na ulotce - to tak musi być. Jednak tu i ówdzie widzę, że radzi się używać razem z prezerwatywą, bo "raczej sama globulka zawiedzie". Więc jak to w końcu jest ? Proszę o odpowiedź eksperta. Dzięki ;)
ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam

Prawda jest taka, że nie ma metody antykoncepcyjnej skutecznej w 100% (poza 'szklanką wody zamiast'). Każda z nich obarczona jest pewnym ryzykiem błędu. Ryzyko to oblicza wskaźnik Pearla, którego indeks określa ile ze stu kobiet zajdzie w ciążę w ciągu roku, stosując daną metodę antykoncepcyjną.

Producent podaje dane wynikające z jego badań, które mimo że nie są fałszowane, to mogą być przeprowadzane w mało 'życiowych' warunkach.

Badanie jest tylko badaniem i zawsze możemy znaleźć się w tej mniejszej procentowo grupie.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy