Jaki jest powód problemów ze snem u osoby z podwyższonym ciśnieniem?

Mam 23 lat i od dwóch tygodni przed snem zacząłem odczuwać dziwne objawy. Wcześniej zasypiałem jak dziecko. Mianowicie, w pierwszym dniu, w którym nie mogłem zasnąć miałem bardzo wysokie ciśnienie 170/110. W następnych dniach ciśnienie oscyluje w okolicach 145/95. W ciągu dnia wypijałem dwie kawy, prawdziwą rano, rozpuszczalną po południu. Tej drugiej już nie pije. Przed snem odczuwam kołatanie serca i bez tabletek na sen ciężko zasnąć. Nie pije, nie pale, uprawiam sport. Jakie badania wykonać?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszytskim udac się do lekarxa rodzinnego po przeanalizowaniu obecnie przyjmowanych leków będzie można zastosować odpowiednie dalsze postepowanie