Jaki jest powód zalecenia przez lekarza pominięcia poszczególnych tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Od niedawna biorę tabletki qlaira. Jednak lekarz zalecił mi dziwne stosowanie tych tabletek. Mianowicie kazał pominąć 1 i 2 tabletkę - zacząć od 3, a następnie pominąć 25,26,27,28. Nie rozumiem dlaczego w ten sposób. Moje pytanie brzmi kiedy mogę spodziewać się miesiączki i czy następne opakowanie mogę zacząć normalnie, od początku do końca ?

Nie wiem w którym dniu cyklu rozpoczęłaby Pani terapię - może dlatego lekarz kazał pominąć pierwsze 2 tabletki. Ostatnie tabletki są tabletkami placebo w których dniach występuje zwykle krwawienie z odstawienia. Zalecono ich pominięcie i od razu drugi blister aby ochrona antykoncepcyjna była lepiej zachowana