Jaki laser zastosować na rumień i tłustą cerę?

Szanowna Pani Doktor, mam rumień na policzkach i nosie (gdy krew napływa, te części ciała stają się jeszcze bardziej czerwone, ciemniejsze), cerę tłustą, zaskórniki, jest kilka drobnych zmian zapalnych, karnację ciemną raczej. Jaki laser poleciłaby Pani Doktor BBL czy IPL, a może VPL, by usunąć ten rumień?

Proszę Pani,
przedstawia Pani trudny problem, który wymaga konsultacji przed zabiegiem.
VPL- najnowszą generację w dziedzinie wykorzystania światła pulsacyjnego do leczenia zmian naczyniowych. Jest opatentowaną odmianą IPL.Nie jest to laser, a lampa, która emituje fale o różnych długościach.
Często przy tego rodzaju dolegliwościach lepsze efekty przynosżą zabiegi laserowe np Diodowy. Zawsze trzeba wykonać serię zabiegów.

Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Urządzenia, które Pani podaje są właściwie tym samym. Różnica jest w nazwach, a związane jest to z ochroną patentową. Oczywiście można ich użyć do zmniejszenia rumienia. Nie należy tylko oczekiwać efektu od razu. Potrzeba jest kilku zabiegów.