Jaki plan ćwiczeń odchudzających przy otyłości brzusznej?

W telegraficznym skrócie: mam 23 lata, ważę 65kg przy wzroście 165cm. Jestem studentką, prowadzę siedzący tryb życia, aktywność fizyczna na razie zerowa. Mam figurę jabłka, otyłość brzuszną (87cm). Endokrynolog zdiagnozował zespół policystycznych jajników i nakazał zrzucić jakieś 10kg (głównie z brzucha). Wcześniej miałam przez kilka lat problemy z jedzenie kompulsywnym, ale jestem po terapii i mam nadzieję, że to już za mną. Obecnie staram się  ograniczać słodycze, stosuję dietę niskowęglową, eliminuję produkty o wysokim Ig. Z redukcyjną dietą nie mam większych problemów, podawałam ją do analizy i przeszła ten test pozytywnie. Oczywistym jest, że aby efektywnie schudnąć powinnam dołączyć ćwiczenia. I tutaj pojawia się moja prośba o pomoc, poradę w kwestii ustalenia planu treningów. Bo o ile wiedzę na temat diety mam, to jeśli chodzi o fitness - żadną. Dysponuję rowerem stacjonarnym (na nim chciałabym oprzeć ćwiczenia), twisterem i matą do innych ćwiczeń (preferuję ćwiczenia w domu). Mam zamiar zacząć jeździć na początek po 5km dziennie (oprócz niedziel) i zwiększać tę ilość co tydzień o 5km. Przed i po jeździe przydałoby się rozciąganie? Wystarczyłyby takie "zwykłe" ćwiczenia rozciągające dostępne w internecie? O jakiej porze najlepiej byłoby jeździć? I jak do jeżdżenia na rowerze dokoptować ćwiczenia na twisterze i jakieś stricte na brzuch? Bardzo prosiłabym o pomoc.

Witam,

Na wyszczuplenie brzucha proponuję zestaw: 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Do tego możesz dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. streching.

Do tego proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie np.:
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-brzucha-dolny-odcinek-0
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-wzmacniajace-miesnie-brzucha
http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesnie-brzucha-z-wykorzystaniem-prz...
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesien-prosty-brzucha-0
Do tych ćwiczeń dodaj też ćwiczenia na twisterze.
Pamiętaj jednak, że taki zestaw należy wykonywać minimum 3 razy w tygodniu po około 45-60 minut.
Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów.

Pozdrawiam.