Jaki stosować zamiennik Clatry?

Dzień dobry, w ubiegłym roku na alergiczne "przeziębienie" dostałam lek o nazwie Clatra, który pomógł mi niemal natychmiast. Mam te same objawy, niestety wizytę w przyszłym tygodniu, jaki zamiennik ww Clatry mogę doraźnie kupić bez recepty

Dzień dobry,

Clatra to bilastyna, niestety nie ma ona identycznego odpowiednika dostępnego bez recepty. Jej działanie jest ok. trzy razy silniejsze od cetryryzyny, którą może Pani nabyć bez recepty. Bez recepty może Pani nabyć również nieco silniejszą lewocetyryzynę, również antagonistę receptorów H1 jak Clatra. Lek dostępny bez recepty- ale tylko w opakowaniach po 7 tabl to np. Zilola lub Zyx Bio - stosuje się jedną tabletkę dziennie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz