Jaki lek mogę brać jako zamiennik?

Dobry wieczór, Nie mogę dostać leku na nadciśnienie Enap H. Jaki lek mogę brać jako zamiennik ww leku. Proszę o odpowiedź w kontekście braku nawet niektórych zamienników

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,

Wymieniony lek to preparat złożony zawierający w swoim składzie 2 substancje lecznicze: enalapryl, będący tzw. inhibitorem konwertazy angiotensyny oraz hydrochlorotiazyd. Zamiennie można stosować obie substancje w oddzielnych tabletkach (np. Enarenal i Hydrochlorothiazidum w adekwatnych dawkach). Istnieje też możliwość zastosowania preparatu złożonego zawierającego inny niż enalapryl inhibitor konwertazy angiotensyny, np. ramipryl. Dostępne na rynku preparaty to Ampril HL, Ramicor comb, Ramizek HCT, Tritace comb. Wszystkie wymienione leki dostępne są na receptę i wymagają skonsultowania z lekarzem prowadzącym/rodzinnym.